Tasarımı Kaydet  Kapat

Pasaport Oku

Pasaport OkuResim 1. Pasaport okutup tura müşteri kaydetme sayfası

Pasaport Oku

     Ekrana yazma özelliği olan pasaport okuyucular bu sayfadan okutulur. Kayıt edilmek istenilen tur ve bayi seçildikten sonra kayıt işlemi tamamlanır. Pasaport okuyucunuzun ekrana yazma özelliği desteklemiyorsa, dosyaya yazdırarak bu dosyaları pasaport bilgisi yükle butonuna basarak aktarabilirsiniz.
Pasaport okutmak için, Sol menüden Vize Pasaport> Pasaport Oku > Pasaport Oku  butonuna tıklayınız.


Pasaportu okuttuktan sonra, müşteri sistemde daha önce firmanızda bir tura kaydolmuşsa en son gittiği tur ve bayisi otomatik olarak seçili gelmektedir. Okuttuğunuz bir pasaportun bilgilerini güncellemek istiyorsanız tekrardan okutabilirsiniz. 

Ekrana MRZ yazma özelliği olan cihaz kullanıyorsanız, veya mrz kodunu manuel olarak yazıyorsanız  "MRZ Yaz" butonuna tıklayıp, açılan kutucuğa 
pasaportun mrz numarasını yazabilirsiniz. Yazılan mrz geçerli bir mrz ise ad,soyad,uyruk,pasaport no, ülke,cinsiyet,uyruk,pasaport bitiş tarihi,doğum tarihi alanları otomatik olarak Turasistan tarafından doldurulacaktır.

Arap uyruklu müşterileriniz için ad ve soyad alanları doldurulduktan sonra sayfanın aşağısından bulunan Arapça ad, Arapça Soyad kutucuklarına iki kez tıklayarak arapça karşılıklarını görebilir veya kendiniz klavyeden isim yazarak seçebilirsiniz.

Önceki uyruğu, oturma izni numarası, Arapça ad, Arapça soyad, oturma izni bitiş tarihi alanları opsiyeldir. Gerekli olmayan kişilerde boş geçebilirsiniz.

Sıra No alanını boş bırakırsanız otomatik olarak artan sıra şekilde müşteriye sıra numarası verilecektir. Sıra numarası Turasistan' da, hangi pasaportun kime ait olduğu belirlemek için kullanılır. Dilerseniz bu sıra numaralarını yazıcıdan çıkartıp pasaportların üzerine yapıştırabilirsiniz. Böylece bulmak istediğiniz pasaportu kolayca ulaşabilirsiniz.

Resim 2.Oda paket bilgisi ve mahrem işlemleri sayfası

Etiketler: